Як користуватися банкоматом ПриватБанку

Банкомат ПриватБанку – це автоматизований пристрій самообслуговування, який дає змогу клієнтам банку здійснювати різноманітні фінансові операції без необхідності відвідувати відділення банку. Хоча найчастіше він асоціюється і використовується саме з метою зняття готівки.

Видача грошей – це не єдина функція банкомату. З його допомогою можна здійснити безліч дій.

Про те, як правильно користуватися банкоматом і про його функції розповімо далі.

Що вміє банкомат?

За допомогою банкомату ви можете:

  • Знімати готівку зі своєї картки.
  • Оплачувати послуги мобільного зв’язку.
  • Переказувати гроші з картки на картку.
  • Перевіряти баланс картки.
  • Оформити кредит.
  • Отримати грошовий переказ.
  • Зробити благодійний внесок.
  • Отримати реквізити вашої картки.
  • Змінити пін-код.
  • Вказати фінансовий номер телефону.

Будова банкомату

Тепер розглянемо детальніше конструкцію банкомату. Вона стандартна для всіх пристроїв цього типу:

  1. Монітор. Це основне джерело інформації. Якщо уважно читати підказки, що відображаються на екрані, і не поспішати натискати кнопки, можна з легкістю самостійно провести будь-яку операцію.
  2. Клавіатура. Вона знаходиться прямо під монітором. За допомогою її цифр можна внести запитуваний ПІН-код, суму передбачуваної до зняття готівки або підтвердити дії, натисканням клавіші “Введення”.
  3. Клавіші з боків від екрана. Вони дозволяють вибрати потрібну операцію. Тут важко помилитися, оскільки написи на моніторі розташовуватимуться прямо навпроти них.
  4. Отвір для платіжної картки. Тут теж усе просто. Головне вставляти карту лицьовим боком догори. Не намагатися це робити, якщо приймач світиться червоним кольором, і не забувати забрати карту після закінчення роботи з банкоматом.
  5. Отвір для видачі чека. Знаходиться з правого боку над приймачем. У ньому не завжди є необхідність.З нього виходить стрічка з чеком при підтвердженні запиту на його друк.
  6. Отвір для видачі готівки. Він знаходиться між монітором і клавіатурою. Для його активації нічого робити не потрібно. Поле підтвердження опції про видачу грошей з нього вискочать купюри зазначеного номіналу. Їх потрібно не зволікаючи забрати. Якщо зволікати банкомат може їх “засмоктати” назад.
См. также:   Оплата садка в Приват24: зручно, швидко та безпечно

банкомат

Процес здійснення операцій настільки простий, що банкоматом можуть користуватися діти, люди похилого віку. Головне уважно читати інформацію, що виводиться на екран.

Як користуватися банкоматом?

1. Підберіть найближчий банкомат. Знайти найближчий до вас банкомат ПриватБанку ви можете на сайті ПриватБанку

2. Підготуйте свою картку. Переконайтеся, що ваша картка ПриватБанку перебуває в робочому стані.

3. Підійдіть до банкомату і вставте свою картку.

4. Виберіть мову, якою хочете працювати на екрані банкомату.

5. Введіть свій пін-код і натисніть кнопку “Введення”.

6. Виберіть необхідну операцію.

7. Дотримуйтесь інструкцій на екрані. Банкомат відображатиме інструкції на кожному етапі операції.

8. Заберіть свою картку та чек (за потреби) з відповідних слотів.

На що слід звернути увагу

Можливі проблеми

Як уже говорилося – використовувати банкомат дуже просто. Але існують найчастіші проблеми, з якими доводиться постійно стикатися.

Найпоширеніше явище – це “заковтування” платіжної картки банкоматом. Це може статися з таких причин:

  • клієнт кілька разів неправильно ввів ПІН-код. Спрацьовує система безпеки. Це необхідно, якщо карта потрапила в чужі руки, і зловмисник намагається підібрати секретний код;
  • закінчився термін дії кредитки;
  • технічні проблеми в роботі пристрою.

Якщо відбулося захоплення картки, необхідно почекати протягом декількох хвилин – а раптом повернеться. Якщо цього не сталося, необхідно звернутися по допомогу до найближчого відділення банку або зателефонувати на гарячу лінію. Після проведення інкасації банкомату, картку можуть повернути її власнику.

Наступна проблема – це відсутність готівкових коштів. Останнім часом в Україні дуже часто спостерігаються моменти “фінансової істерії”, коли перед банкоматами шикуються величезні черги людей, які бажають якнайшвидше вилучити всі свої грошові кошти.

За таких обставин банк має право лімітувати зняття готівки. Тобто більше певної суми на день не можна буде запросити до видачі. Можливі ситуації, коли в банкоматі просто відсутні гроші, або немає купюр необхідного номіналу. Цю проблему можна вирішити, перемістившись до іншого пристрою або знайти банкомат іншого банку. Комісія при цьому збільшуватися не буде.

См. также:   Картка для виплат від ПриватБанку: можливості та умови

Не дуже часто, але трапляються технічні неполадки в роботі всієї системи. Тоді банкомат не може виконувати жодних операцій. Трапляються моменти, коли через це заковтується карта. Потрібно тут же зробити дзвінок на гарячу лінію. Її телефон зазвичай присутній на пристрої, і описати проблему. Співробітникові контактного центру необхідно назвати номер агрегату. Він зазвичай розташовується поруч із телефоном гарячої лінії. Ситуація швидко вирішиться після візиту до відділення ПриватБанку.

Банкомат – це зручний пристрій, що допомагає заощадити час. Грамотні підказки, що виводяться на монітор, дозволять впоратися з будь-якою операцією навіть новачкові.

author avatar
Єлизавета Думанська
Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
MyPrivat24
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: